Gönül Sohbeti


Yalnız Allah'tan Yardım İsteyelim

Bu yazı 05 Mayıs 2016 tarihinde yazılmıştır ve Gönül Sohbeti kategorisindedir.

Başımıza bir sıkıntı geldiği zaman da ancak O azze ve celle def edebilir, bizi bundan kurtarabilir, O’ndan başka kimse bir şey yapamaz. ... (Devamını Okuyun)


Allah'ın Dosdoğru Yolundan Ayrılmayalım

Bu yazı 11 Nisan 2016 tarihinde yazılmıştır ve Gönül Sohbeti kategorisindedir.

Yerler gökler ağaçlar, taşlar, toprak, kendi azalarımız, bizim üzerimize şahitlik yapacaktır. Nasıl kendimizi kurtarabiliriz? ... (Devamını Okuyun)


Selim Bir Kalple Gelen Kıyamet Gününde Aziz Olacaktır

Bu yazı 09 Mart 2016 tarihinde yazılmıştır ve Gönül Sohbeti kategorisindedir.

Selim bir kalple, Allah-u Zülcelâl’in muhabbeti, aşkı ile yanan bir kalple Allah'ın huzuruna varmak bir kişi için selametlidir, menfaatlidir. ... (Devamını Okuyun)


Seher Vaktinin Kıymetini Bilelim

Bu yazı 12 Şubat 2016 tarihinde yazılmıştır ve Gönül Sohbeti kategorisindedir.

Allah Azimüşşan, seher vaktinde istiğfarda bulunan bu kimselerin, sabırlı, sadakatli ve amel-i salih işleyen kişiler olduğunu beyan etmiştir. ... (Devamını Okuyun)


Allah'ın Mağfiretine Koşun

Bu yazı 07 Ocak 2016 tarihinde yazılmıştır ve Gönül Sohbeti kategorisindedir.

Allah-u Zülcelâl yarattığı günden beri dünyaya bir kere bakmamış ama biz onun manzarasına dalıyoruz cennet-i âlâda vereceği nimetleri düşünmüyoruz, maalesef. ... (Devamını Okuyun)


İnsan Daima Uyanık Olmalıdır

Bu yazı 02 Aralık 2015 tarihinde yazılmıştır ve Gönül Sohbeti kategorisindedir.

“Lût kavmini helak edildiği o şehrin orada bir ayet bıraktık.” İnsanlar oradan geçemiyor; o kadar pis bir koku veriyor ki, insan bayılıyor o pis kokudan. ... (Devamını Okuyun)


Peygamberlerin Yoludur Tevbe

Bu yazı 05 Kasım 2015 tarihinde yazılmıştır ve Gönül Sohbeti kategorisindedir.

Allah-u Zülcelâl, babamız Âdem aleyhisselatu vesselamın başından geçen hadiseleri de, esasen onun hatası bize ders olsun diye böyle takdir etmiştir. ... (Devamını Okuyun)


"Müslümanların Birliğini Bozmaya Çalışıyorlar"

Bu yazı 03 Ekim 2015 tarihinde yazılmıştır ve Gönül Sohbeti kategorisindedir.

Bir karanlık cahiliye ahlakı olan Irkçılığın hortlatılarak, asırlardır İslami anlayışları sebebiyle kardeşçe yaşayan halkların birbirine düşürülmeye çalışıldığı Eylül ayı içerisindeki olaylar sebebiyle Kontv Anahaber Programı için sorulan, “Yaşanan terör olaylarının ardından şehirlerimizde yürüyüşler yapıldı. Ciddi bir tepki var. Bunlar hakkında ne ... (Devamını Okuyun)


Samimi Olursak Allah'ın Kudreti Bizimle Olur

Bu yazı 04 Eylül 2015 tarihinde yazılmıştır ve Gönül Sohbeti kategorisindedir.

O zaman, insan öyle temenni edecek ki, isteyecek ki şark ve garbın arasındaki boşluk kadar salih ameli olsun. İsteyecek ki günahı hiç olmasın. İsteyeceğiz ama öyle davranmıyoruz işte. ... (Devamını Okuyun)


Sabır Nefse Karşı Kalkandır

Bu yazı 06 Temmuz 2015 tarihinde yazılmıştır ve Gönül Sohbeti kategorisindedir.

Akılla baktığın zaman görürsün ki, sen dünyadaki bütün günahları işlesen sonra bakıyorsun, hepsi bitiyor, sanki o keyfi yapmamış gibi… ... (Devamını Okuyun)


Tevbe Peygamberlerin Yoludur

Bu yazı 01 Haziran 2015 tarihinde yazılmıştır ve Gönül Sohbeti kategorisindedir.

Allah-u Zülcelâl, babamız Âdem aleyhisselatu vesselamın başından geçen hadiseleri de, esasen onun hatası bize ders olsun diye böyle takdir etmiştir. ... (Devamını Okuyun)


Allah'a Gönülden Boyun Eğelim

Bu yazı 05 Mayıs 2015 tarihinde yazılmıştır ve Gönül Sohbeti kategorisindedir.

Kırk sene yaşamış bir kişinin hayrı şerrinden fazla değilse ve hala günah işlemeye devam ediyorsa; o zaman şeytan o kişinin alnından öpüyor ... (Devamını Okuyun)


Allah'ın Mükâfatı Kat Kattır

Bu yazı 02 Mart 2015 tarihinde yazılmıştır ve Gönül Sohbeti kategorisindedir.

Allah-u Zülcelâl günahları misliyle cezalandırıyor, kat kat ceza vermiyor, sadece işlediği günahı kadar cezalandırıyor. Eğer tevbe etmişse, o günahlar da sevaba dönüyor. ... (Devamını Okuyun)


Bedenimiz Dünyada, Aklımız Ahirette Olsun

Bu yazı 01 Ocak 2015 tarihinde yazılmıştır ve Gönül Sohbeti kategorisindedir.

Allah-u Zülcelâl kendi rızasını bir tarafa, nefsin isteklerini bir tarafa koymuş. “Bakalım kullarım hangisini seçecek?” diye imtihan ediyor. ... (Devamını Okuyun)


Allah'ın Emanetlerini Hayırda Kullanalım

Bu yazı 01 Aralık 2014 tarihinde yazılmıştır ve Gönül Sohbeti kategorisindedir.

Allah'ın bize verdiği göz, kulak gibi emanetler elimizden alınmadan onun yolunda kullanmalıyız. Kuran okumalı, camiye gitmeli, insanlara nasihat etmeli, hayırlarda kullanmalıyız. ... (Devamını Okuyun)


İnsanların En Hayırlısı Olmak İçin Tevbe Edelim

Bu yazı 03 Kasım 2014 tarihinde yazılmıştır ve Gönül Sohbeti kategorisindedir.

Allah'ın rızasını kazanmayı arzu ederek nefsimizi hesaba çektiğimiz zaman bu Allah'ın çok hoşuna gidiyor. ... (Devamını Okuyun)


Dünyaya Veda Eder Gibi Amel Yapalım

Bu yazı 01 Ekim 2014 tarihinde yazılmıştır ve Gönül Sohbeti kategorisindedir.

Allah-u Zülcelâl kıyamet gününde, kullarını perişan etmemek için, insanlara kitaplar ve peygamberler gönderiyor, dünyadayken, kıyamet gününde, karşısına neler çıkacağını beyan ediyor bizlere. ... (Devamını Okuyun)


Günahları Terk Edene Hicret Sevabı Vardır

Bu yazı 01 Eylül 2014 tarihinde yazılmıştır ve Gönül Sohbeti kategorisindedir.

Kim Allah'ın yasakladığı şeylerden sakınırsa, kendini muhafaza ederse, o da ashab-ı kiramlar gibi muhacirdir, Allah'ın yanında böyle kıymetlidir. ... (Devamını Okuyun)


Nefsimize Acıyorsak Allah'ı Razı Etmeye Çalışalım

Bu yazı 01 Ağustos 2014 tarihinde yazılmıştır ve Gönül Sohbeti kategorisindedir.

İnsan ölüm zamanında ne hal üzereyse o halde Allah'a kavuşuyor. Eğer günah halinde ölürse, o halde Allah'a kavuşuyor. Eğer Allah'a ibadet, zikir halinde ölürse o zaman Allah'ın rızasına kavuşuyor. ... (Devamını Okuyun)


İman Nurunun Kıymetini Bilelim

Bu yazı 04 Temmuz 2014 tarihinde yazılmıştır ve Gönül Sohbeti kategorisindedir.

Allah-u Zülcelâl bütün kâinatı, her an, her saniye, her milim bu şekilde biliyor. Böyle bir kudret sahibi olan Zat karşısında kendimizi düzeltmek üzerimize hak bir vazife değil midir? ... (Devamını Okuyun)


Bu Sayı